Preskočiť na obsah

Udalosti

8. marec 2024
Mojmírovce

mojmirovce

10. február 2024
Boston, USA

pozvanka-front_no-title

29. október 2023
New York, USA

2. november 2023
Washington D.C., USA

4. november 2023
New York, USA

unnamed (3)

Americké turné s hercom Marekom Majeským v programe „This Is My World“.

28. jún 2023, Bratislava, Slovensko

IMG_0707

Glassova hudba je založená na malých, opakujúcich sa motívoch združených do plynúcich celkov, je vhodné ju počúvať koncentrovane, azda aj so zatvorenými očami, repetície v skladbách pôsobia údajne až liečivo.

Prostredie krásneho Chorvátskeho ramena v spojitosti s hudbou vnímam ako príležitosť prispieť k akémusi upokojeniu duše počas posledných dní pred letnými prázdninovými mesiacmi. Glassove diela hrané Open Air majú potenciál na istý čas zmeniť vibráciu prostredia, do ktorého vstúpia. O to sa ideme s organizátormi pokúsiť – prepojiť prostredie, hudbu, zvuk a zážitok do niečoho špecifického a výnimočného.

5. máj 2023, Reutte in Tirol, Rakúsko

Harp meets Philip Glass & Depeche Mode

Harp meets Philip Glass and Depeche Mode
„Zredukované hudobné myšlienky na niekoľko nápadov a zlúčené do malých tečúcich jednotiek“, tak opisuje hudbu Philipa Glassa harfista Michal Matejčík žijúci vo Viedni. Hrať jeho skladby na harfe je bližšie, ako by ste si možno mysleli, pretože Glass sám spolu s holandskou harfistkou Lavinia Maier prepracoval transkripcie pre harfu.

V prvom časti koncertu predstavuje Matejčík výber z diel „Metamorfózy a etudy“.

Druhá časť je venovaná skupine Depeche Mode a zdôrazňuje úpravy svetovo známych popových skladieb pre harfu. Členovia synthie-pop-rockovej skupiny Depeche Mode sa počas svojej kariéry inšpirovali mnohými umelcami a repetitívne motívy v hudbe Philipa Glassa mali v 80. rokoch veľký vplyv na skupinu. V marci 2023 vysiel nový album Depeche Mode s názvom „Memento Mori“.

26. máj 2023, Modra, Slovensko

IMG_0644

Poeticko-hudobný večer s názvom “This is my World”. Skladby kultovej anglickej skupiny Depeche Mode na harfe a texty ich piesní v slovenskom preklade recituje herec Marek Majeský.